Królik

Właściwe żywienie królików bazuje na pełnoporcjowych dawkach pokarmowych, które całkowicie zaspokajają dzienne zapotrzebowanie energetyczne, białkowe, witaminowe oraz składników mineralnych. Sposób dawkowania i zawartość uwarunkowana jest płcią królika, jego rasą, wiekiem oraz wagą.

W ofercie sklepu agropet.pl znajduje się szeroki wybór pasz i dodatków paszowych, m.in. drożdże paszowe, susz z lucerny, czosnek paszowy, aromaty, itd.

Wyżej wymienione produkty umożliwią Klientom stworzyć najlepszy proces żywienia królików w sposób zróżnicowany, pełnoporcjowy, wzbogacony w witaminy oraz mikroelementy.

Jesteśmy przekonani, że produkty pochodzące z naszego sklepu pozytywnie wpłyną na rozwój oraz zdrowie zwierząt.

Bardzo korzystną metodą na zapobieganie chorobom oraz pasożytom u królików jest właściwa, a także zróżnicowana dieta.

Nasze produkty ochronią przed chorobami, pasożytami w fazie wzrostu królików, a także w czasie całkowitej dojrzałości.

Zapewniamy wysoką jakość, która niejednokrotnie spotkała się z uznaniem wśród naszych klientów.

Pasze, które podaje się królikom dzieli się na treściwe oraz objętościowe.

W skład treściwych wchodzą zboża w formie ziaren bądź śruty, takie jak m.in. pszenica, jęczmień, czy kukurydza. Pasze z tej kategorii podaje się w postaci sypkiej, albo zgranulowanej. Pasze mączyste niekiedy miesza się z ziemniakami parowymi.

Pasza, która cieszy się uznaniem to otręby pszenne oraz owsiane. Króliki mogą również spożywać wysuszone pieczywo. 

W kwestii karmienia królików wyróżnia się dwie metody żywienia. Są one uzależnione od stopnia nasilenia produkcji, obszaru użytkowania i posiadanych surowców paszowych w gospodarstwie.  

Metoda żywienia tradycyjnego bazuje na paszach treściwych i objętościowych, które pochodzą z własnego gospodarstwa. Bardzo często posługują się nim hodowcy na gospodarstwach drobnotowarowych oraz w chowie przydomowym.

Ilości paszy muszą być dopasowane do stanu fizjologicznego, a więc okresu ciąży bądź laktacji. 

Pasza zawsze musi być  zadana o jednakowej porze 3 razy na dzień samicom w czasie laktacji, a innym grupom 2 razy na dzień. Ważne jest również zapewnienie królikom dostępu do świeżej wody w ciągu całej doby. 

System żywienia pełnoporcjowym granulatem

Granulat pełnoporcjowy zazwyczaj zadaje się do woli, dzieli się go według zespołów technologicznych.

Założeniem nowoczesnej technologii jest skarmianie dwóch typów paszy, dla stada podstawowego i rosnących zwierząt

Najczęściej pełnoporcjowe granulaty stosuje się w fermach wielkotowarowych dzięki  automatycznemu systemowi  wysypującemu karmę do karmideł.

Na granulat składają się zboża, śruty poekstrakcyjne, susz, siano łąkowe i z roślin motylkowatych, a także dodatki mineralno-witaminowe i kokcydiostatyki. Na króliki bardzo źle wpływa zapylenie, dlatego cząstki granulatu powinny być.

Od systemu użytkowania zależy forma podawanej mieszanki.

Mięsny kierunek użytkowania pozwala na zadawanie pasz pełnoporcjowych granulowanych i tradycyjnych, które pochodzącą z własnego gospodarstwa. Chociaż twierdzi się, że korzystniejsze wyniki otrzymuje się przy granulatach. Żywienie królików mięsnych, zwłaszcza w gospodarstwach wielkotowarowych jest nakierunkowane na dynamiczne tempo wzrostu i małe zastosowanie paszy na kg przyrostu masy ciała. Dla każdego hodowcy bardzo istotne jest osiągnięcia możliwie największej wagi zwierząt.

W przypadku użytkowania futerkowego zwierząt szczególnie zaleca się dostarczanie granulatu. Plusem wykorzystywania granulatu jest jego całkowite zbilansowanie pod kątem zapotrzebowania na wzrost okrywy włosowej. Kolejna zaleta to zachowanie futerka w czystości, gdyż dla tradycyjnego systemu żywienia nie jest to możliwe.

Właściwe żywienie królików polega na zbilansowaniu dawki pokarmowej, w taki sposób, by całkowicie pokrywała zapotrzebowanie na energię, białko, składniki mineralne oraz witaminy. Skład i ilość paszy zmienia się w zależności od płci, rasy, wieku, masy ciała i stanu fizjologicznego zwierzęcia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do zakupów. Nie tylko sprzedajemy, ale również doradzamy Klientom i wspieramy ich pracę podczas rozwoju gospodarstw. Nam również zależy na pozyskaniu przez Was najlepszych wyników produkcyjnych.

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości związane z dawkowaniem naszych produktów – zapraszamy do kontaktu. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, co pozwala nam na udzielenie fachowej pomocy oraz doradztwa.  Z chęcią udzielimy odpowiedzi telefonicznie bądź mailowo.

 

Królik

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry