Konie

W ofercie sklepu internetowego agropet.pl znajduje się dobrej jakości pasza dla koni, smakołyki, a także dodatki paszowe i akcesoria. Produkty te pomogą hodowcom lepiej zadbać o właściwą kondycję ich koni. Sklep internetowy agropet.pl posiada dobrej jakości

Nasza oferta zawiera jedynie najlepsze produkty, które cechuje wysoka jakości. Najpopularniejsze spośród powyższych kategorii w gronie klientów jest pasza bez GMO, susz z lucerny, drożdże paszowe, drożdże alkoholowe, czosnek paszowy, otręby pszenne, wysłodki buraczane, aromaty. Produkty te podaje się jako pokarm samodzielny, albo z naturalnym pożywieniem koni – z trawą i sianem.

Wyżej wymienione produkty umożliwią Klientom stworzyć najlepszy proces żywienia koni w sposób zróżnicowany, pełnoporcjowy, wzbogacony w witaminy oraz mikroelementy.

Jesteśmy przekonani, że produkty, jakie Państwu oferujemy, pozytywnie wpłyną na rozwój oraz zdrowie koni.

Zapewniamy wysoką jakość, która niejednokrotnie spotkała się z uznaniem ze strony naszych klientów.

Hodowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dostęp do paszy dla koni jest ważny, aby zapewnione było nieustanne wypełnienie układu pokarmowego i neutralizacja soków trawiennych. Poprzez podawanie siana, sianokiszonki, sieczki, czy słomy zmniejsza się ryzyko wystąpienia problemów behawioralnych i zdrowotnych. Korzystnym rozwiązaniem jest korzystanie ze spowalniaczy jedzenia, czyli różnorodnych paśników i siatek.  Sprawiają one, że konie jedzą wolniej, dokładniej przeżuwają wpływając przy tym na lepsze wykorzystanie paszy, na długi czas mają zajęcie, a także redukuje to straty siana.

Żołądek koni jest bardzo mały, jeśli porównamy go z całym układem trawiennym oraz masą ciała. Ten aspekt  powoduje, że im więcej paszy treściwej się do niego dostanie tym bardziej pobieżnie pokarm zostanie strawiony, a jej osadzenie w żołądku będzie złe dla zdrowia. W związku z tym istotne jest podawanie pasz treściwych w dość małych ilościach.

Wprowadzenie nowych pasz i witamin nie może odbyć się tak nagle – takich zmian należy dokonywać powoli. Bakterie, które dostają się do jelita grubego i są aktywne w procesie trawiennym muszą przyzwyczaić się do nowych warunków. Kiedy zmiany zostaną wprowadzone z dnia na dzień może spowodować to m.in. pojawienie się substancji toksycznych, albo rozrost metaboliczny organizmu.

Jedzenie trzeba podawać też zwierzętom w odpowiednich ilościach. Każda pasza waży inaczej w porównaniu do objętości. W związku z tym należy to precyzyjnie kontrolować. Miarki żywności cechują się też inną pojemnością. Tak samo jest w przypadku siana. Na miarkę trzeba też zwracać uwagę, używając suplementów.

Nie można karmić konia tuż przed i tuż po treningu. Podczas pracy krew jest równo rozprowadzana po całym organizmie, zamiast ukrwić organy przewodu pokarmowego, co może skutkować zaburzeniami trawienia. Może to nawet wywołać kolkę. Dodatkowo pełen brzuch uciska płuca, utrudniająckomfortowe oddychanie podczas pracy. Przed znaczącym wysiłkiem fizycznym najkorzystniej treściwy posiłek zaplanować z 3 godzinnym wyprzedzeniem. Jeśli trzeba nakarmić konia zaraz  po jeździe, należy zadbać o właściwe rozstępowanie. Może zjeść, kiedy oddech nie będzie słyszalny a nozdrza ruchome.

Przeterminowane, spleśniałe, czy zawilgocone  łatwo mogą wywołać kolkę. Niewiadomego pochodzenia lub złej jakości pasze mogą nie smakować koniowi, przez co zwiększą się koszty zakupu.  Dlatego tak ważne jest postawienie na właściwą paszę.

Dietę koni należy ustalać na bazie rzeczywistych potrzeb żywieniowych zwierząt  w połączeniu z uwzględnianiem fundamentalnych potrzeb żywieniowych. Kupując paszę dla konia trzeba wziąć pod uwagę jego typ, wiek, kondycję, dostęp do pastwiska i siana oraz obciążenie związane pracą. Ponadto zlecając wyznaczenie dawki pokarmowej specjaliście, każdy będzie miał pewność, że jego koń jest żywiony zgodnie ze swoimi potrzebami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do zakupów. Nie tylko sprzedajemy, ale również doradzamy Klientom i wspieramy ich pracę podczas rozwoju gospodarstw. Nam również zależy na pozyskaniu przez Was najlepszych wyników produkcyjnych.

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości związane z dawkowaniem naszych produktów – zapraszamy do kontaktu. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, co pozwala nam na udzielenie fachowej pomocy oraz doradztwa.  Z chęcią udzielimy odpowiedzi telefonicznie bądź mailowo.
 

 

Konie

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry