Śruty

Oferta sklepu agropet.pl posiada także śruty dla zwierząt gospodarskich – śrutę rzepakową, sojową oraz słonecznikową. Każda z nich jest cennym źródłem białka, które jest niezbędne dla zwierząt gospodarskich – przyspiesza przyrost masy ich ciała, poprawia stan zdrowia.

Zapewniamy wysoką jakość śruty z naszej oferty, która niejednokrotnie spotkała się z uznaniem ze strony naszych klientów.

Śruta rzepakowa

Wykorzystanie śruty rzepakowej wiąże się z redukcja kosztów produkcji paszy, a przez to – z większym zyskiem hodowców. Dzięki zastosowaniu się do kilku ważnych wskazówek, możliwe będzie pełne wykorzystanie wszystkich jej możliwości

Śruta rzepakowa to produkt, który powstaje w wyniku ekstrakcji oleju z nasion rzepaku. Dlatego skład chemiczny śruty jest inny w porównaniu do  nasion surowych. W nasionach znajduje się przeszło 40 proc. tłuszczu i przeszło 20 proc. białka ogólnego. Śruta rzepakowa zawiera małe ilości tłuszczu, jednak ponad 30 proc. to białko.

W rzepaku znajduje się wiele aminokwasów egzogennych, są to głównie metioniny, mało jednak jest lizyny.

Cechą pasz rzepakowych jest duża ilość glukozynolanów, czyli związków należących do glikozydów, mających działanie antyżywieniowe.

Ich wpływ na organizm przejawia się jako zaburzanie metabolizmu jodu – jest to niekorzystne dla funkcjonowania tarczycy.

W efekcie następuje znaczne ograniczenie przyrostów.

Co prawda obróbka termiczna obniża szkodliwość tych związków, a odmiany, jakie uprawy się obecnie w naszym kraju mają niski poziom  glukozynolanów. Czynnik ten obniża możliwości zastosowania śruty rzepakowej w żywieniu wybranych grup trzody.

Wartość żywieniową śruty rzepakowej zaniża również duży stopień włókna surowego.

Pomimo tego, podanie śruty rzepakowej trzodzie może przynieść rezultaty podobne do pasz bazujących na białku sojowym.

W ofercie naszej firmy znajduje się wysoko jakościowa śruta sojowa i rzepakowa. Zawiera ona dobrze strawne białko, wzbogacone w aminokwasy, tłuszcz o właściwym składzie tłuszczowym i wiele składników mineralnych, witaminy.

Od dłuższego czasu zajmujemy się sprzedażą śruty w korzystnej cenie. To co nas wyróżnia to spore doświadczenie oraz wiedza w tej branży. Wiemy, co zaoferować klientom, by pomóc im na rozwój ich hodowli.

Śruta sojowa

Śruta sojowa stanowi to cenne źródło białka roślinnego. Ma bardzo dobry wpływ na rozwój oraz zdrowie zwierząt.

Hodowcy, którzy stosują ten produkt mogą obserwować szybki przyrost masy zwierząt, już po kilku tygodniach stosowania. Produkt wzbogacony jest w wiele witamin oraz substancji, które pomagają im się przyswoić, przez co poprawia się stan zdrowia zwierząt.

Wykorzystanie śruty sojowej oznacza także niższe koszty oszczędności – pasza jest dobrze strawna.

Jak produkowana jest nasza śruta sojowa?

Do produkcji śruty sojowej wykorzystuje się dobrej jakości obłuszczone ziarna soi, które przechodzą przez proces ekstrakcji – podczas niego wyodrębnia się z nich olej sojowy.  

Zastosowanie śruty sojowej jest szerokie. Wykorzystuje się ją jako paszę dla drobiu, trzody, bydła. 

Śruta słonecznikowa

Jest nie drogim i właściwym źródłem białka roślinnego w mieszankach. Jej zastosowanie w karmieniu trzody chlewnej jest ograniczone zbyt dużą zawartością włókna. Można jednak po części używać jej w zamian za śrutę sojową.

Śruta słonecznikowa to produkt uboczny po wyrobie oleju z nasion słonecznika.

Tworzy się podczas ekstrakcji oleju rozpuszczalnikami organicznymi.

Po całym działaniu pozostaje śruta, która wykazuje dużą wartość odżywczą. Można ją zastosować w karmieniu zwierząt.  

Śrutę słonecznikową można też stosować w paszach pełnoporcjowych dla świń. Będzie to po części zastąpienie poekstrakcyjnej śruty sojowej.

Wartość pokarmowa tej śruty jest zróżnicowana. Po ekstrakcji zostaje substancja, która zawiera około 3% tłuszczu.

Posiada jednak dużo białka ogólnego i dużo włókna surowego, które częściowo powoduje mniejszą strawność substancji pokarmowych oraz pochłanianie aminokwasów.

Wykorzystanie enzymów celulolitycznych, poprawi zastosowanie składników pokarmowych znajdujących się w śrucie słonecznikowej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do zakupów. Nie tylko sprzedajemy, ale również doradzamy Klientom i wspieramy ich pracę podczas rozwoju gospodarstw. Nam również zależy na pozyskaniu przez Was najlepszych wyników produkcyjnych.

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości związane z dawkowaniem naszych produktów – zapraszamy do kontaktu. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, co pozwala nam na udzielenie fachowej pomocy oraz doradztwa.  Z chęcią udzielimy odpowiedzi telefonicznie bądź mailowo.

 

 

 


 

 

Śruty

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry