Komponenty do produkcji pasz

Aby zaspokoić wszystkie wymagania klientów, którzy zajmują się hodowlą zwierząt gospodarskich w naszej ofercie proponujemy szeroką gamę komponentów i dodatków paszowych do produkcji pasz we własnym zakresie

W tej kategorii klientom oferujemy m.in. lizynę, zakwaszacz paszowy, drożdże alkoholowe, drożdże paszowe, maślan sodu, zakwaszacz, treoninę, czosnek paszowy.

Przedstawimy krótki opis wybranych produktów:

Zakwaszacz paszowy

Zakwaszacz paszowy pochodzący ze sklepu agropet.pl charakteryzuje się niepowtarzalną kompozycją. Wykorzystuje się go w żywieniu każdego zwierzęcia monogastrycznego, w szczególności trzody chlewnej oraz drobiu. Powstaje on z mieszanki odpowiednio skomponowanych kwasów organicznych oraz ich soli na nośniku krzemionkowym. Produkt ma swoje pozytywne walory, dzięki którym obniża się pH przewodu pokarmowego zwierzęcia. Pełni on też rolę antybakteryjną. Dodatkowo jego zastosowanie wiąże się też m.in. z większym skutkiem działania bakteriobójczego i zakwaszającego. 

Co daje stosowanie zakwaszacza ze sklepu agropet.pl?

Zakwaszacz jest dodatkiem paszowym podawanym trzodzie chlewnej. Głównie stosuje się go po to, by otrzymać najlepsze pH treści przewodu pokarmowego. Ma to istotne znaczenie głównie dla mieszanek dla młodych zwierząt.  Wtedy kształtuje się ich układ immunologiczny, a mikroflora w przewodzie pokarmowym jest niestabilna, przez co w sytuacji zbyt dużego pH mikroorganizmy mogą zostać zdominowane przez drobnoustroje patogenne. Dlatego występują w tym czasie dość często biegunki, które powodują wyższa śmiertelność młodych zwierząt.

Zakwaszacz paszowy bardzo dobrze oddziałuje na żywienie zwierząt hodowlanych i ich zdrowie. Ma działanie bakteriobójcze. Obniża ryzyko wystąpienia schorzeń żołądkowych. Dzięki stosowaniu tego produktu, hodowcy będą mogli się cieszyć wzrostem zastosowania pasz mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia nieprzyjemnych biegunek. Zakwaszacz ma dobry wpływ na zdrowie zwierząt, a także przyczynia się do powiększającego się przyrostu masy ciała. Stosowanie zakwaszacza oznacza lepsze zdrowie zwierząt i regularne zjadanie przez nich paszy.

Powody, dla których warto kupić zakwaszacz w naszym sklepie:

- korzystny dobór receptury kwasów zapewniający efektywne funkcjonowanie w żołądkach oraz jelitach

- regulacja pH przewodu pokarmowego zwierzęcia

- skuteczne działanie przeciwbakteryjne

- mniejsze ryzyko wystąpienia schorzeń żołądkowych, biegunki

- większe zastosowanie paszy na skutek stymulacji działania enzymów trawiennych

- regulowanie flory bakteryjne w układzie pokarmowym

- większy przyrost masy ciała.

Drożdże alkoholowe 

Drożdże alkoholowe to produkt uboczny, który powstaje podczas produkowania spirytusu. Podczas fermentacji alkoholowej powstają właściwe namnażające się szczepy bakterii. Kiedy przygotowany spirytus zostanie odciągnięty, tworzy się odpad, który cechuje się znaczną zawartością drożdży.

Drożdże alkoholowe wykorzystuje się w żywieniu każdej grupy zwierząt. Przy ich użyciu sporządza się też mieszanki paszowe.

Drożdże alkoholowe mają buforujące właściwości – zawierają aktywne składniki pokarmowe – są źródłem bardzo dobrego białka oraz witamin, substancji biologicznie aktywnych oraz składników mineralnych. Cechują je również spore właściwości probiotyczne – pobudzają odporność oraz rozwój przydatnych bakterii – redukują ilość schorzeń w procesie trawiennym – normują równowagę fizjologiczną jelit – normują gospodarkę kwasową żołądka ora jelit – oddziałują na właściwy rozwój racic, czy kopyt – powodują większy pobór paszy.

Drożdze paszowe

Drożdże paszowe są bardzo często stosowanym dodatkiem paszowym. Posiadają one łatwo przyswajalne składniki odżywcze i właściwie oddziałują na zdrowie, rozwój, a także układ pokarmowy zwierząt. Niekiedy wykorzystuje się je też jako komponent mieszanek, premiksów i probiotyków.

Lizyna

Syntetyczne aminokwasy pozwalają łatwo zbilansować skład mieszanki. Zawarte właśnie tam przyczyniają się do tego, że w pomieszczeniu inwentarskim panuje lepszy mikroklimat.

Maślan sodu

Rolą zakwaszaczy, jakie dodaje się do mieszanek dla zwierząt jest dążenie do redukcji pH w przewodzie pokarmowym. Skuteczność pobierania paszy przez zwierzęta jest wtedy większa. Ponadto niskie pH przyczynia się do wzrostu mikroflory – to akurat jest bardzo korzystne m.in. w przypadku prosiąt. Wśród takich produktów znajduje się maślan sodu.

Czosnek paszowy – produkt ten właściwie oddziałuje na pracę organizmu, co pozwala poprawić efektywność oraz opłacalność produkcji. Jest to także naturalny antybiotyk.

Oferując komponenty do produkcji pasz chcemy silnie wesprzeć rozwój Waszych gospodarstw.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do zakupów. Nie tylko sprzedajemy, ale również doradzamy Klientom i wspieramy ich pracę podczas rozwoju gospodarstw. Nam również zależy na pozyskaniu przez Was najlepszych wyników produkcyjnych.

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości związane z dawkowaniem naszych produktów – zapraszamy do kontaktu. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, co pozwala nam na udzielenie fachowej pomocy oraz doradztwa.  Z chęcią udzielimy odpowiedzi telefonicznie bądź mailowo.

 

Komponenty do produkcji pasz

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry