Odpajanie cieląt

W tej kategorii oferujemy produkty oraz akcesoria do odpajania cieląt, m.in. propionex, sorbodiar, vitalith, żywe drożdże dla bydła oraz wiadra i butelki do pojenia cieląt.
Właściwe żywienie cieląt ogrywa kluczową rolę w ich życiu, gdyż oddziałuje na ich stan zdrowia, a także późniejsze użytkowanie. Każdemu hodowcy bez wątpienia zależy na tym, by jego produkcja była efektywna i pociągała za sobą spore korzyści.
Hodowla cieląt nie należy do najprostszej działalności. Jest to trudny proces, jednak bardzo ważny, dlatego trzeba przykładać do niego dużą wagę – pierwsze tygodnie życia tych zwierząt decydują o dalszym kształtowaniu się układu odpornościowego oraz pokarmowego. Wtedy m.in. kształtuje się cały przewód pokarmowy, rozwija się mikroflora. Zwierzęta zostaje przygotowane na pobieranie mieszanek objętościowych. Poczatkowe żywienie musi być skoncentrowane na zdolnościach trawiennych cieląt.
Propionex – produkt ten uzupełnia braki energii, a także normuje pH żwacza. Działa glukozotwórczo oraz antyketogennie. Odpowiada za przywrócenie właściwego pH żwacza oraz zapobiega rozwojowi kwasicy. Wzbogacony jest w witaminy oraz mikroelementy, dzięki którym uaktywnia się rozwój mikroflory w żwaczu.
Sorbodiar – produkt ten zalecany jest do stosowania podczas leczenia biegunki. Dzięki niemu zwierzę szybciej odzyskuje dobry stan zdrowia. Dedykowany jest zwierzętom, które zmagają się z problemami jelit. Wzbogacony jest w węgiel rośliny, naturalne pektyny, taniny oraz glinkę kaolinową. Niezwykle efektywnie działa w sytuacji wystąpienia biegunki niezakaźnej. Sorbodiar normuje procesy trawienny i neutralizuje toksyny.
Vitalith – produkt, który w krótkim czasie uzupełnia braki elektrolitów i energii, normuje gospodarkę wodnoelektrolitową, a także kwasowość w organizmie. Wzbogacony jest w glicynę, która przyczynia się do wspierania uszkodzonego nabłonka jelit. Produkt stabilizuje równowagę wodno-elektrolitową w organizmie.
Żywe drożdże – wpływają one na lepszą strawność mieszanek oraz przeciwdziałają kwasicy. Powodują wyższą wydajność mleka oraz niższy poziom komórek somatycznych zawartych w nim. Żywe drożdże poprawiają funkcjonowanie żwacza, apetyt oraz pobieranie suchej masy.
Butelki do pojenia cieląt
Znajduje się na nich skala, która pomaga stosować wyłącznie dokładne dawkowanie. W zestawie posiadają czerwony smoczek. Wykonano je z materiału sztucznego oraz gumy.
Wiadro do pojenia cieląt
Wykonano je z materiału sztucznego, które jest odporne na chemikalia oraz kwas mlekowy. Łatwo zachować jego czysty stan.
Wyposażone jest w smoczek oraz zawór. Posiada uchwyt z metalu. Wiadro można bezpiecznie dopuścić do styku z pokarmem.
Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą! 

Odpajanie cieląt

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji

Aktywne filtry